Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybka reakcja 
i elastyczne podejście

02 lipca 2021 | Usługi dla bizensu
źródło: Shutterstock

W dobie pandemii przedsiębiorstwa stanęły przed koniecznością wdrożenia daleko idących zmian, 
m.in. przejścia na pracę zdalną, zredefiniowania swoich strategii, a czasem 
nawet budowania jej od nowa. Będą musiały stawić czoła wielu wyzwaniom. 
Najważniejsze to utrzymanie płynności finansowej, umiejętne zarządzanie zespołem z dystansu, 
rozwój sprzedaży przez internet czy budowanie nowych sieci dostawców.

 

Jak podkreślają eksperci, dziś biznes musi postawić przede wszystkim na większą elastyczność, szybką reakcję na zmiany i konieczność adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia. – Od biznesu będzie wymagana znacznie większa akceptacja niepewności i duża tolerancja na zjawiska dotąd traktowane jako mało prawdopodobne – mówi dr hab. Marta Götz, ekonomistka, profesor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Eksperci zgodnie twierdzą, że większość firm negatywnie odczuła wpływ pandemii, ale są też takie, którym dała wiatr w żagle. Np. sektor farmaceutyczny czy dostawców rozwiązań cyfrowych umożliwiających komunikację na odległość poradziły sobie bardzo dobrze. W bardzo trudnej sytuacji znalazły się usługi, handel i produkcja.

– Przedsiębiorstwa produkcyjne i logistyczne muszą liczyć się z przebudowaniem łańcuchów dostaw, a niekiedy nawet z konstruowaniem ich od nowa. Firmy specjalizujące się w handlu będą przenosić się do środowiska cyfrowego i walczyć o coraz bardziej wymagającego klienta, który z każdym dniem czuje się pewniej w środowisku online. Z kolei korporacje zmuszone są rozwijać narzędzia do pracy zdalnej i hybrydowej, pracować nad udoskonaleniem kultury organizacji, która powinna opierać się na zaufaniu, samodzielności i współpracy – wymienia dr Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Zdaniem dr hab. Marty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12002

Wydanie: 12002

Spis treści
Zamów abonament